„O nás – Jsme nejen výrobci a prodejci, ale především chovatelé.“

Zabýváme se profesionální zakázkovou výrobou paludárií, terárií, želvárií a akvárií.

Mezi naše priority patří:

  • Profesionální a individuální přístup ke každé zakázce
  • Používáme osvědčené materiály, především sklo a dřevo
  • Vyrábíme originální 3D pozadí z různých materiálů
  • Specializujeme se na atypické a luxusní zakázky
  • Klademe důraz na praktičnost, estetiku a potřeby zvířete
  • Jsme schopni zajistit vysoký stupeň automatiky
  • Zajišťujeme následný servis a služby
  • Poskytujeme odborné konzultace o chovu plazů

Jsme nejen výrobci a prodejci, ale především chovatelé

Máme dlouholeté zkušenosti s chovem plazů a dalších zvířat; v největší míře se věnujeme chovu želv. V našem rozsáhlém teráriu najdete několik druhů suchozemských a vodních želv, dále leguány, agamy, chameleony, bazilišky, phelsumy, phrymosomy a varany.
Ze savců se věnujeme chovu portugalských ohařů, surikat, morčat, králíků a drobných hlodavců. Máme zkušenosti s chovem malých a velkých papoušků.
Lidé, kteří si k nám přišli vybrat zvíře, jsou nadšeni prohlídkou našeho chovatelského zařízení a chtějí se k nám i se svými dětmi vracet. Proto jsme se rozhodli, že zpřístupníme naši zvířecí zahradu, výběhy a terária veřejnosti. Připravujeme pro Vás otevření naší domácí mini ZOO.

Jsme držiteli EPD – Certifikát kvality

Jsme orientováni na kvalitu a pozitivní vztah k životnímu prostředí. Zákazníkovi, který koupí takto označený výrobek, není lhostejná kvalita výrobku a vztah k životnímu prostředí. Námi vyrobená terária jsou oprávněna užívat environmentální značku kvality EPD.
Od počátku fungování naší firmy se snažíme klást důraz na nadstandartní kvalitu všech našich služeb. Proto jsem se v září roku 2006 zapojil do certifikačního procesu v rámci projektu „EPD – environmentální deklarace výrobků jako nástroj zvyšování konkurenceschopnosti“, jehož výsledkem je získání „Environmentálního prohlášení o výrobku“ (tzv. environmentální značení třetího typu) pro naše sdružení. Tento projekt je podporován z prostředků Evropských sociálních fondů. Jedná se o dobrovolnou, mezinárodně platnou certifikaci dle norem ISO 14 025, jejíž podstatou je bilance vlivů produktu na životní prostředí ve všech fázích jeho životních životního cyklu („od kolébky do hrobu“) a následná optimalizace tohoto environmentálního profilu s cílem minimalizovat celkový vliv produktu na okolí.

Jiří Mařák

Je dlouholetým chovatelem plazů, především suchozemských želv. Díky svému nadšení a zkušenostem se mu podařilo stabilizovat několik fungujících skupin suchozemských želv, u kterých se daří pravidelně odchovávat mláďata.
V roce 2005 se jako jeden z prvních chovatelů v Čechách začal věnovat chovu fidžijských leguánů a momentálně se věnuje chovu varanů, phrynosom, phelsum, agam, chameleonů a bazilišků.
Jiří Mařák je především člověk s velkým vztahem ke zvířatům a k přírodě. Tyto své dvě velké lásky dokázal díky uměleckému citu a tvořivým schopnostem spojit v jedno velké umění a tím je právě tvorba paludárií. Je jedním z mála lidí v České republice, kdo dokáže ztvárnit kus přírody v obraze. Při každé zakázce se vždy pečlivě věnuje každému detailu, protože právě spojení jednotlivých detailů vede k dokonalému vytvoření celku. Pohled do kteréhokoli paludária Jiřího Mařáka dokáže vytvořit dokonalý pocit iluze Vaší přítomnosti v přírodní krajině.