Terarijní substrát pro suchozemské želvy Mařák

180,00 480,00 

Náš vlastní terarijní substrát Jiří Mařák je skutečně náš a míchá se v Česku. Vznikl na základě dlouholetých zkušeností s výrobou želvárií a především s chovem želv, kterým chceme vytvářet co nejvíce přirozené prostředí – přirozený domov.

ks
Kategorie:

Popis

Terarijní substrát Mařák se výrazně odlišuje od běžně dostupných substrátů na trhu. Jeho unikátní vlastnosti vytvářejí optimální prostředí pro život vašich zvířat.

Čím je náš substrát výjimečný?

✓ Zdravotní přínosy
Obsahuje jemný vápenný dolomit, který přispívá k trávení a dodává vápník pro správný vývoj kostry a krunýře. Tento minerál také napomáhá obrušování čelistí a zobáku, což je pro želvy zásadní. Zároveň substrát neobsahuje kokosové vlákno (lignocel), které želvám může způsobit ucpání střev a následný úhyn.

✓ Přirozené zahrabávání a udržování vlhkosti
Substrát rovnoměrně udržuje požadovanou vlhkost v celém teráriu či želváriu a díky struktuře, která je velmi blízká jejich přirozenému prostředí, se želvy mohou snadno zahrabat a udržovat či doplňovat tekutiny. To jim poskytuje pohodlí a podporuje jejich zdraví.

✓ Přírodní loužičky
Při delším zarosení nebo zadeštění se v substrátu vytváří loužičky. Vzniká tak přirozený zdroj vody, na který jsou želvy zvyklé, a není nutné mít v želváriu i misky.

✓ Vzhled středomoří
Má autentický vzhled středomořské přírody. Při pravidelném a správném zavlhčení je pevný a v kombinaci s členitým terénem z kamenů poskytuje želvám skvělou příležitost k obrušování drápů.

✓ Univerzálnost
Je vhodný jak pro interiérová dekorační želvária a terária, tak pro venkovní výběhy. Jeho vlastnosti odpovídají potřebám různých druhů želv. U ostatních zvířat je potřeba individuálně posoudit jejich přirozený biotop a potřeby.

✓ Pohodlná manipulace
Balíme ho v pytlích po 5, 10 a 20 litrech. Pro větší množství například do venkovního biotopu je možné domluvit individuální balení. Pro větší množství například do venkovního biotopu je možné domluvit individuální balení.

✓ Dlouhá výdrž
Pokud budete pravidelně odstraňovat zbytky potravy a trus a případně substrát doplníte dle potřeby, vydrží vám dlouhé měsíce. Celková výměna je potřeba ve chvíli, kdy po zavlažení cítíte zápach, respektive alespoň jednou za rok.

Námi vyráběná terária, želvária či chcete-li želví stoly pro suchozemské želvy, si může prohlédnout zde, nebo na našem instagramu.

Další informace

Hmotnost 4 kg
Objem balení

5 litrů, 10 litrů, 20 litrů

Hmotnost balení

4 kg, 8 kg, 16 kg