UV kombinovaná výbojka R95

569,00 579,00 

Kvalitní osvětlení je základem pro to, abyste svým zvířecím společníkům poskytli prostředí co nejvíce podobné jejich přirozeným životním podmínkám. Bude nejen stimulovat jejich denní aktivitu, ale také poskytne dostatečné množství správného ultrafialového záření. Pro tento účel je ideální využít kombinovanou UVA a UVB výhřevnou výbojku, která nabízí mnoho výhod.

ks

Popis

UV kombinovaná výbojka R95 zajistí optimální osvětlení pro vaše terarijní a exotická zvířata. Budou mít dostatečné množství UVA a UVB záření pro správnou tvorbu vitamínu D, což je klíčové pro jejich zdraví a vitalitu.

Přednosti UV kombinované výbojky

✓ Poskytuje UVB a UVA viditelné světlo se správnou intenzitou a teplo
✓ Je nezbytná pro syntézu vitaminu D3
✓ Její kužel světla vytváří optimálně velká slunná místa v teráriu
✓ Stimuluje reprodukční chování
✓ Pomáhá předcházet metabolickým poruchám organizmu
✓ Je důležitá pro správný vývoj, růst, imunitu a vstřebávání vápníku do kostry

Zapojení

Kombinovanou výbojku R95 je nutné zašroubovat jen do keramické objímky s klasickým závitem E27 a použít hliníkové stínidlo. V keramickém krytu, nebo v Česku často používaném květináči, se lampa může přehřívat, snižuje se její životnost a hrozí prasknutí. Při prvním nastartování výbojky je nutné ji nechat nepřetržitě svítit alespoň dvě hodiny, aby se takzvaně zaběhla, jinak hrozí její poškození. Samotné rozsvěcení, tedy než se rozsvítí do plné intenzity, trvá několik minut a může ho provázet problikávání světla či zvukové projevy jako lehké cvakání, bzučení nebo drčení.

Důležité

✓ Minimální doporučená výška nad zvířetem je 25 až 30 cm podle výkonu výbojky
✓ Teplota substrátu pod výbojkou by měla být plus minus 40 stupňů celsia

Bezpečnostní pokyny

Bezpečnostní aspekty při manipulaci s lampou jsou zcela klíčové z hlediska ochrany před nebezpečnými situacemi. Lampa, během provozu, generuje vysoké teploty, což přináší riziko popálení. Proto je zásadní dodržovat opatření pro bezpečné zacházení.

Při manipulaci, instalaci nebo výměně lampy je nezbytné zařízení odpojit od elektrické sítě. Toto opatření je v souladu s bezpečnostními předpisy a snižuje riziko úrazu elektrickým proudem. Manipulaci s lampou by měl provádět pouze kvalifikovaný odborník, který má znalosti a zkušenosti s elektrickými systémy a bezpečnostními postupy.

Důraz na bezpečnostní opatření při manipulaci s lampou je klíčovým faktorem pro ochranu jak majetku, tak zdraví. Nedodržení bezpečnostních pravidel může vést k nebezpečným situacím, jako je popálení nebo úraz elektrickým proudem.

Je třeba si uvědomit, že ochrana před nebezpečím je záležitostí společnou. Dodržování bezpečnostních opatření při manipulaci s lampou přispívá k bezpečnému a zdravému pracovnímu prostředí pro všechny zúčastněné.

Záruka

Na kombinovanou UV lampu se vztahuje běžná záruční lhůta. Záruka se nevztahuje na vady způsobené opotřebením, či použitím nevhodných komponentů (viz. technická data a zapojení). Záruční doba se nevztahuje na prasknutí světelných vláken. U zářivek, lamp a žárovek je stanovena tzv. střední doba životnosti v hodinách, po těchto prosvícených hodinách dojde k ukončení životnosti lampy a záruční doba tím bude ukončena. Výrobce u této výbojky uvádí dobu 5000 hodin.

Další informace

Hmotnost 0,4 kg
Rozměry 20 × 20 × 20 cm
Výbojka

Mercury (Hg)

Příkon

80 W, 100 W

Napětí

220 – 240 V

Typ

R95

Závit

E27

Teplota světla

4000 K

Materiál povrchu

Tvrzené sklo – potažené

Doba doporučeného svícení

1 rok

Minimální doporučená vzdálenost

Minimální doporučená vzdálenost od zvířete je 20 až 30 cm dle druhu zvířete.

Průměr výbojky

10cm